Курси лекцій

Вивчення іноземних мов — не тільки засвоєння граматики та словникового запасу. Якщо подивитись глибше, це можливість познайомитись з людьми, які ціми мовами спілкуються, їх історією й культурою.
Саме цьому аспекту вивчення російської та української як іноземних і присвячений наш курс лекцій від викладача ALMA School Назара. Назар — лінгвіст і письменник, автор монографій і статей, що видаються в Україні, Америці, Італії, Угорщині та Греції.
Ви можете обрати одну оглядову лекцію або серію з п'яти лекцій на будь-яку з тем, про які йдеться нижче.

Дивіться промо-відео однієї з наших лекцій =)

РОСІЙСЬКA В АНЕКДОТАХ (рівень А2 і вище)

Дізнайтесь, що смішить російськомовних людей, і водночас розширюйте свій словниковий запас розмовною та сленговою лексикою.
Потягом цього курсу ви познайомитесь з класичними російськими жартами й анекдотами та проаналізуєте їх. І, хто знає, може навіть посмієтесь :)

РОСІЙСЬКA В РОСІЙСЬКІЙ ПОП-МУЗИЦІ (рівень А1 і вище)

Пісні чудово допомагають запам'ятовувати вислови і граматичні структури в іноземних мовах. Якщо вам цікаво більше дізнатись про російську мову і культуру в поп-музиці, запрошуємо вас на цей курс!
Ми поговоримо про жанри в російській музиці, послухаємо пісні поп-виконавців XX і XXI століть, прочитаємо та проаналізуємо їх тексти.

РОСІЙСКИЙ СЛЕНГ І МАТ (рівень А2 і вище)

Ця частина мови, як правило, не згадується в підручниках, але ж її дуже важливо хоча б розуміти!
Мат і сленг зовсім не монополізовані певними соціальними групами, а приходять на допомогу кожному, кому для вираження своїх бурхливих почуттів цензурної лексики не вистачає.
Якщовам це близько і зрозуміло, ласкаво просимо на курс!

Лекції: 1. Загальний огляд молодіжного сленгу. 2. Загальний огляд мату. 3. Сленг підлітків і субкультур. 4. Кримінальний жаргон. 5. Сленг і мат в російській літературі: з XIX століття досьогоддення.

РОСІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА XIX-XXI СТОЛІТЬ (знання російської не потрібно)

Швидше за все, письменники, про яких ви думаєте, коли чуєте «російська література», — це Пушкін, Чехов, Толстой, Достоєвський. Однак, далеко не всі талановиті, культурно значимі автори потрапили на сторінки закордонних підручників.
Їмми і присвятимо час на наших лекціях!
Поет, продуктивність якого досягла 30000 віршів, письменник, чиї твори були опубліковані (багатьма мовами) тільки після його смерті, письменник-порнозірка і письменник-маг — тільки деякі з цікавих мешканців світу російської літератури.

Лекції: 1. Російська література: 800 років історії (оглядова лекція). 2. Російська проза і драматургія XIX століття. 3. Російська поезія XIX-XXI століть. 4. російська проза XX-XXI століть.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА XIX-XXI СТОЛІТЬ (знання української не потрібно)

Українська література не так широко відома у всьому світі, однак, анітрохи не менш цікава від цього. На цьому курсі лекцій ви дізнаєтеся про основні напрямки та авторів української літератури, від класичної до сучасної. Одні українські письменники надихалися давньогрецькими класиками, інші — нелегкою долею українських кріпаків, хтось ніколи не їхав з України, а хтось виїхав з країни, але продовжував писати рідною мовою.
Лекції: 1. Українська література: тисячолітня історія. 2. Українська література XVII-XVIII століть. 3. Українська література XIX століття. 4. Українська проза XX-XXI століть. 5. Українська поезія XX-XXI століть.

РОСІЙСКИЙ КІНЕМАТОГРАФ І МУЛЬТИПЛІКАЦІЯ (знання російської не потрібно)

Кіноіндустрія в Росії існувала ще на початку XX століття. Також саме в Росії (хоча і польським режисером) був створений перший в світі мультиплікаційний фільм.
З тих часів кіно як індустрія і мистецтво швидко розвивалося, і сьогодні кожен знайде щось для себе в російській кінематографі: тут і фільми жахів, і комедії, і арт-хаус, і все інше.
У 80-х в Японії був складений список кращих анімаційних фільмів зі всього світу, в якому перше і друге місця зайняли російські мультфільми!
Цей курс буде відкриттям для мужніх поціновувачівкінематографа, які готові читати субтитри :)
А для тих, хто вже трохи володіє російською — відмінною нагодою удосконалити знання цієї чудової мови!

Лекції: 1. Російське кіно XX-XXI століть: краса і страх, сміх і пропаганда. 2. Російське кіно першої половини XX століття. 3. Російське кіно другої половини XX століття. 4. Сучасне російське кіно. 5. Російська мультиплікація.

УКРАЇНСЬКИЙ КІНЕМАТОГРАФ І МУЛЬТИПЛІКАЦІЯ (знання української не потрібно)

Український кінематограф зібрав безліч талантів, як на екранах, так і за камерою.
Довженко, що знімав епічні картини про українське життя, ліричний Параджанов, іронічна Муратова — усі ці митці творили в Україні.
На цьому курсі ми подивимося і обговоримо уривки з найкрасивіших українських фільмів.

Лекції: 1. Український кінематограф в XX-XXI століттях: ковток свіжого повітря. 2. Українське кіно першої половини XX століття. 3. Українське кіно другої половини XX століття. 4. Сучасне українське кіно. 5. Українська мультиплікація.

НАПИСАННЯ ЕСЕ РОСІЙСЬКОЮ / НАПИСАННЯ ЕСЕ УКРАЇНСЬКОЮ (рівень В1 і вище)

На цьому курсі наш лектор ділиться своїм (чималим) письменницьким досвідом. Ми поговоримо про композиції есе, ключові слова, про те, як вдало написати вступ і висновок, обговоримо основи стилістики. Протягом цього курсу ви напишете власні есе російською (або українською, в залежності від курсу), і ми разом їх проаналізуємо і покращимо.

Лекції: 1. Читання і аналіз кращих прикладів есе російською / українською. 2. Композиція есе. 3. Написання вступу і висновку. 4. Написання основної частини. 5. Обговорення есе. Удосконалення стилю.

СУРЖИК (рівень А2 і вище)

Суржик - суміш російської та української, своєрідна окрема мова, що сформувалася в деяких районах України і Росії. У Києві суржик чути всюди, але як розуміти його? Про це ми і поговоримо. Ви також дізнаєтеся про пісні і книги, що написані суржиком.

Лекції: 1. Суржик: що це? Як він звучить? 2. Хто розмовляє суржиком? Властивості суржика. 3. Хто пише суржиком? Приклади. 4. Хто співає суржиком? Приклади. 5. Хто став «королевою суржика»? Приклади текстів та уривки відео для аналізу.